Nada Mamula – U djul basti

Thread: Nada Mamula – U djul basti

Tags: None
  1. Zahal's Avatar

    Zahal said:

    Default

    Quote Originally Posted by miki444 View Post
    ...most of my friends never took any classes though, visit their homeland very rarely (money is scarce) and some don't even speak their language at home.
    than there are even those special cases, like some bosnians i met, who named their kids Hans and Heidi.
    I have Bosnian friends that never been back – and now it's fifteen years since the war. One friend was almost scared of showing his Bosnian identity. Everytime he had a party with Swedish people joining, he literally cleaned the flat of everything that could be traced to Bosnia.
    I told him, "ma pusti 'naše' pesme, buraz, ako ih ne vole – neka idu – ovo je tvoja kuća bolan".
    But... no way.

    Hans and Heidi
    Maybe the kids will change their names when they turn 18

    Is Večernji List the best forum/newspaper to follow/be updated of what happens in Croatia? I noticed that Ivo Sanader just left office – but that was through the Serbian news channel RTS.

    Pametno of your parents.
    Without them pushing, a lot of kids slowly forget their roots – and their language.
     
  2. miki444's Avatar

    miki444 said:

    Default

    Quote Originally Posted by Zahal View Post
    I have Bosnian friends that never been back – and now it's fifteen years since the war. One friend was almost scared of showing his Bosnian identity. Everytime he had a party with Swedish people joining, he literally cleaned the flat of everything that could be traced to Bosnia.
    I told him, "ma pusti 'naše' pesme, buraz, ako ih ne vole – neka idu – ovo je tvoja kuća bolan".
    But... no way.

    Hans and Heidi
    Maybe the kids will change their names when they turn 18

    Is Večernji List the best forum/newspaper to follow/be updated of what happens in Croatia? I noticed that Ivo Santander just left office – but that was through the Serbian news channel RTS.

    Pametno of your parents.
    Without them pushing, a lot of kids slowly forget their roots – and their language.
    "Santander" is a spanish town, as far as i'm informed
    you have a lot of news-portals:
    javno.com, vecernji.hr, jutarnji.hr, index.hr, 24sata.hr (yellow press, for gossip )
    and sportskenovosti.hr, sportnet.hr (for sport obviously )
    what you think is best is a matter of taste.
    and on dnevnik.hr and hrt.hr you can actually watch the news.

    i also love forum.hr, it's actually the biggest forum i know on the internet (probably whole croatia on it ) many funny and interesting sections they have there, also a language section.
     
  3. Zahal's Avatar

    Zahal said:

    Default

    Quote Originally Posted by ina View Post
    Još uvek se intenzivno dopisujem sa nekim Šveđanima, pravim, i zgranula sam se koliko oni malo poznaju sebe i u globalu su bez jakih people skills, što se kaže. Ali da ne generalizujem, takvi su bili oni koje sam upoznala. Prvo što sam primetila je da su veliki materijalisti, mere svaki evro i da li će imati korist od nečega, škrti i za novac i za emocije. Egocentrični i narcisoidni, kao deca, pogotovu ti Severnjaci. Iako u suštini oni nisu loši, nemam ja ništa loše da kažem, zapravo oni su mili i idealisti, sanjari, opet kao deca, ne znaju mnogo toga, lep život ih je štitio i usporio odrastanje, tako nekako. Ja sam živela u jednoj zemlji EU i radila neko vreme i moj zaključak: pseći život i oni sami kao izdresirani psi, izvini na izrazu, još jedan mesec ovako i ja ću upasti u depresiju. Ja sam se takođe vratila. Naravno, i mi ovde imamo naše probleme, gore, ali ovde imam više volje da živim, to balkansko je već suviše jako u meni.
    Potpuno razumem tog Bosanca. Mi ovde ne volimo da radimo, zato se i izlazi puno. tj. izlazi se zapravo jer se ne radi, nema posla, a i navike na nerad iz velikih državnih preduzeća iz doba socijalizma još nam se vuku iz prošlosti. Ali sada mi počinjemo da ličimo na njih i to me čak plaši....
    Da, sve se vrti oko novaca, a nema vremena za nešto drugo nego da se zarađuje pare, nažalost. Nema ni vremena da se druži. Hladni smo i fali nam duša. To je moje iskustvo i objašnjenje. Ali na kakav način su ovi Severnjaci slabo poznali sebe?
    Jesmo, mi smo kao deca, svi od nas. Ali za to je kriv lep život koji je nas štitio, a to sigurno usporava naše odrastanje, u potpunosti se slažem.
    Kakvi problemi imate kod vas? Znam da je ekonomija loša, ali bar Srbija i Hrvatska imaju nekako dobre finansije i stabilnost, i nema te situacije koju ima u Bosni gde Srbi, Hrvati i Bošnjaci ne sarađuju. A uskoro, za 5-10 godina, će Srbija i Hrvatska ući u Evropsku uniju. Verovatno, ne nadam se takvoj scenariji, vi ćete ličiti na nas.
     
  4. Zahal's Avatar

    Zahal said:

    Default

    Quote Originally Posted by miki444 View Post
    "Santander" is a spanish town, as far as i'm informed
    you have a lot of news-portals:
    javno.com, vecernji.hr, jutarnji.hr, index.hr, 24sata.hr (yellow press, for gossip )
    and sportskenovosti.hr, sportnet.hr (for sport obviously )
    what you think is best is a matter of taste.
    and on dnevnik.hr and hrt.hr you can actually watch the news.

    i also love forum.hr, it's actually the biggest forum i know on the internet (probably whole croatia on it ) many funny and interesting sections they have there, also a language section.
    Izvini, to my defence I have to say that I noticed the error quite immediately – a small excuse though, but I had the football club Racing Santander in my head

    Ok, excellent! I guess hrt.hr is the Croatian RTS, those live emisijas are really good for learning and following the political events. I have to check the yellow press, just happens to love gossip. Scandal, Svet plus, itd...
     
  5. ina said:

    Default

    Obavezno gledaj B92 od naših kanala, on je mnogo zanimljiviji od RTS-a., A radio B92 je ubedljivo najbolji! B92 svašta daje i vrlo su duhoviti.
    Evo ti jedan zanimljiv deo za futbal (ja volim onaj za Istanbul) http://www.b92.net/video/videos.php?nav_category=946.
    Dobar je i Insajder, npr serial o futbalskoj mafiji, Arkanu, ubistvu Zorana Đinćića itd.
    Za Pink tv si sigurno čuo, nešto kao naš RAI UNO On saradjuje sa FTV (Feshion tv), pa na FTV stalno vrte žurke i revije iz Beograda, kao i vlasnika PINK-a I FTV-a kako piju skup šampanjac na nekoj jahti i tome slično. (Ali sam gledala i žurke u Crnoj Gori, Dubrovniku...)
    Sada ide EXIT pa to gledaj obavezno (veliki muzički festival u Novom Sadu, strava je!)

    Zanimljivo je da vi tako odmereni i rezervisani na severu volite ogovaranja. Ja mislila to samo južnjački temperament voli da se bavi svakakvim politikama, špijunira komšiluk, hrani sujetu i td.....
     
  6. Zahal's Avatar

    Zahal said:

    Default

    Quote Originally Posted by ina View Post
    Zanimljivo je da vi tako odmereni i rezervisani na severu volite ogovaranja. Ja mislila to samo južnjački temperament voli da se bavi svakakvim politikama, špijunira komšiluk, hrani sujetu i td.....
    Volim ogovaranja, a izgleda da nisam sam u Švedskoj, ovi se časopisi prodaju jako dobro kod nas. Nažalost nemam Pink Plus kod kuće, ali to je jedan pravi kanal, kao što i DM Sat

    Hvala na predlogu, upravo sam gledao snimak B92-a iz Istanbula – baš dobro! Ja ću ga sad opet gledati (za učenje).
    A snimci o Arkanu, ubistvu Đinđića itd baš me zanimaju.
    Više volim političke događaje od fudbala