Solved: Papakonstantinou song (greek)

Thread: Solved: Papakonstantinou song (greek)

Tags: greek, papakonstantinou
  1. bios18 said:

    Unhappy Solved: Papakonstantinou song (greek)

    Ψάχνω ένα τραγούδι του Παπακώνσταντίνου,έλεγε την ιστορία ενός ναύτη-μέλος πειρατικού πληρώματος που είχε ένα μεγάλο τατουάζ στο στήθος του(τη μορφή μιας γυναίκας) κι ένα βράδυ κάρφωσε ένα μαχαίρι πάνω στο τατουάζ...δυστυχώς δε θυμάμαι κανένα στίχο μόνο την ιστορία κι ότι ήταν καταπληκτικό τραγούδι!Δε μπορώ να το βρω,αν κατάλαβε κάποιος ας με βοηθήσει,ήμουν πολύ μικρή όταν το άκουσα πρώτη φορά(και τελευταία...) και τώρα θυμήθηκα πόσο μου είχε αρέσει τοτε!
     
  2. Th3Diplomat said:

    Default

    Quote Originally Posted by bios18 View Post
    Ψάχνω ένα τραγούδι του Παπακώνσταντίνου,έλεγε την ιστορία ενός ναύτη-μέλος πειρατικού πληρώματος που είχε ένα μεγάλο τατουάζ στο στήθος του(τη μορφή μιας γυναίκας) κι ένα βράδυ κάρφωσε ένα μαχαίρι πάνω στο τατουάζ...δυστυχώς δε θυμάμαι κανένα στίχο μόνο την ιστορία κι ότι ήταν καταπληκτικό τραγούδι!Δε μπορώ να το βρω,αν κατάλαβε κάποιος ας με βοηθήσει,ήμουν πολύ μικρή όταν το άκουσα πρώτη φορά(και τελευταία...) και τώρα θυμήθηκα πόσο μου είχε αρέσει τοτε!
    I am looking for a song Papaconstantinou, telling the story of a sailor-pirate crew member who had a large tattoo on his chest (in the form of a woman) and one evening a knife stuck on the tattoo ... unfortunately I do not remember any verse only the history and that song was amazing! I can not find it, if I let someone help me, I was very young when I heard the first (and last ...) now I remembered how I was like then!

    ---
    προσπαθήστε> Αυτός το άτομο
    Vasilis Papakonstantinou
    'Εχει πολλά τραγούδια στο youtube
     
  3. panselinos's Avatar

    panselinos said:

    Default

    ... σε στίχους του Νίκου Καββαδία.

    "William George Allum"

    YouTube -
    It's funnier in Enochian
     
  4. bios18 said:

    Smile

    Αυτό είναι,ευχαριστώ πάρα πολύ!Είχα αρχίσει να πιστεύω πως δεν υπάρχει το τραγούδι και ήταν στη φαντασία μου επειδή δεν το έβρισκα πουθενά!!! :d