Alban Skėnderaj - Kur Fjalėt Mungojnė

Thread: Alban Skėnderaj - Kur Fjalėt Mungojnė

Tags: None
 1. Egenglert said:

  Default Alban Skėnderaj - Kur Fjalėt Mungojnė

  Could someone translate the following song into English? Thanks.  Ti ulur nė njė stol e vendosur shikon.

  Ti me dyshimet e tua qė vet i ndihmon.

  Heshtja lehtė tė pushton,
  Dhe fjalėt e ndjera s'tė vijnė.

  Ndoshta njė krenari tė kotė
  Kėrkon ti tė mbrosh me veshtrim.

  Pastaj ėmbėl mė shfaqesh parpritur
  Dhe mė gjen te papėrgatitur.

  Dorėn ma merr dhe fort ti ma shtrengon
  Mė e forta ndjenjė e arritur.

  Ti nuk gjen dot forēėn
  Tė mė shohėsh nė sy
  Ndihem i vetmuar kur jemi te dy.

  Ti bukur e kupton mė s'do jetė si njėherė.

  Ti rolin tėnd vazhdon por frika tė merr.

  Heshtja nis tė braktis
  Dhe lotėt e ndjerė tė vijnė

  Zemra trokitjen e nis
  Tashmė i vėrtet ky trishtim.

  Pastaj ėmbėl mė shfaqesh papritur
  Dhe mė gjen te papėrgatitur.

  Fjalėt e tua vonė po tingėllojnė
  Ato fjalė qė dikur i kam pritur.

  Fjalėt e ndėrtojne njė lumturi
  Ndihem i vetmuar kur jemi tė dy

  Ti nuk gjen dot forēėn
  Tė mė shohėsh nė sy
  Ndihem i vetmuar kur jemi te dy.
   
 2. Balkaneuro said:

  Default

  Kur Fjalėt Mungojnė // When words are unspoken

  Ti ulur nė njė stol e vendosur shikon. // you are fixed sitting in a chair, looking

  Ti me dyshimet e tua qė vet i ndihmon. // along with the doubts you support yourself with

  Heshtja lehtė tė pushton, // the light silence occupies you
  Dhe fjalėt e ndjera s'tė vijnė. //and the words of how youre feeling don't come to you

  Ndoshta njė krenari tė kotė // it may be a useless pride
  Kėrkon ti tė mbrosh me veshtrim. // that you try to protect by gazing

  Pastaj ėmbėl mė shfaqesh parpritur // then you unexpectedly display yourself sweetly
  Dhe mė gjen te papėrgatitur. // and you find me unprepared

  Dorėn ma merr dhe fort ti ma shtrengon // you take my hand and hold it tightly
  Mė e forta ndjenjė e arritur. // by reaching out with your strongest feeling

  Ti nuk gjen dot forēėn // you don't find the strength
  Tė mė shohėsh nė sy // to look me in the eye
  Ndihem i vetmuar kur jemi te dy. // i feel alone when we are together

  Ti bukur e kupton mė s'do jetė si njėherė. // you understand well, things will no longer be as they were before

  Ti rolin tėnd vazhdon por frika tė merr. // you continue to play your role but a fear takes over you

  Heshtja nis tė braktis // the silence drives you crazy
  Dhe lotėt e ndjerė tė vijnė // and the tears you feel come to you

  Zemra trokitjen e nis // the heart begins its beating
  Tashmė i vėrtet ky trishtim. // making the sadness more real

  Fjalėt e tua vonė po tingėllojnė // your words seem to sound late
  Ato fjalė qė dikur i kam pritur. // those words that i have waited for all along

  Fjalėt e ndėrtojne njė lumturi // those words create a happiness
  Ndihem i vetmuar kur jemi tė dy // i feel lonely when it is the two of us
   
 3. Wonaceinnor said:

  Default Noi trebuie sa facem nada

  mul?umiri foarte interesant,