Felipe Colombo

Thread: Felipe Colombo

Tags: None
  1. penny's Avatar

    penny said:

    Default Felipe Colombo

    01) NOMBRE: Felipe Colombo Eguía
    02) EDAD: 19
    03) CUMPLE: 8 de Enero
    04) LUGAR DE NACIMIENTO: México D.F
    05) ESTATURA: 1,67
    06) PESO: 55 Kg
    07) SOBRENOMBRE: Pipe
    08) ¿COMO ESTA COMPUESTA TU FAMILIA? Mamá ( Patricia) Papá ( Juan Carlos) Hermana ( Sol ) "Hermano" ( Fefe )
    09) COMO FESTEJAS LOS CUMPLES? Hago una reunion pequeña con amigos
    10) UNA VIRTUD: Escuchar a los demás
    11) UN DEFECTO: Soy muy necio
    12) UNA DEBILIDAD: Los alfajores Habana
    13) COLOR FAVORITO: Azul
    14) COMIDA FAVORITA: Mollejas y comida méxicana
    15) UN POSTRE: Arroz con Leche
    16) BEBIDA: Cocacola
    17) NUMERO DE LA SUERTE: 8
    18) HOBBIES: Fotografía y Guitarra
    19) UN ANIMAL: iguana o Zalamandra o Gueco . Perro y Gato
    20) UNA MASCOTA: Perro o Gato
    21) DEPORTE FAVORITO: Futbol
    22) CUADRO DE FUTBOL: BOCA
    23) VAS A LA CANCHA: Poco
    24) UNA MANIA: Comerme las uñas
    25) UN CHISTE: Que es amarillo , peludito , chiquito y Peligroso ? ... Un pollito con una escopeta
    26) LA PALABRA QUE MAS USAS: Buenas !!
    27) UN ACTOR: Varioooos ...
    28) UNA ACTRIZ: Norma Aleandro
    29) UNA PELICULA: El señor de los anillos
    30) GENERO PREFERIDO: Todas
    31) UN PROGRAMA DE TV: Friends
    32) UN IDOLO: ...
    33) UN ESCRITOR: muuchos ...
    34) UN LIBRO: El Hobbit
    35) EL ULTIMO QUE LEISTE: Porque filosofar , de Lyotard.
    36) UN GRUPO DE MUSICA: Led Zepellin
    37) UNA SOLISTA: Clapton
    38) UNA CANCION: Asi es la vida ( de Elefante )
    39) UN INVENTO: ... ?
    40) UNA ESTACION DEL AÑO: Primavera
    41) UN LUGAR: Mi casa
    42) VIVIRIAS EN OTRO PAIS: si en muchos si pudiera
    43) PLAYA O MONATAÑAS: Montañas
    44) MADRUGAR O DORMIR: Dormiiiiir y mucho
    45) TU MEJOR AMIGO: Fefe
    46) ROPA: Bien vestido pero nada elaborado
    47) PERFUME: Aqua di Colvert
    48) UN OBJETO: Mi Guitarra
    49) AMOR IMPOSIBLE: mmmmm... varias jajaja
    50) QUE TE ATRAE DE UNA CHICA: Sus Ojos
    51) TE ENAMORASTE A PRIMERA VISTA: No , me gusto alguien pero enamorarme lleva tiempo
    52) CREES EN LA AMISTAD ENTRE EL HOMBRE Y LA MUJER: Si
    53) TE ENAMORASTE DE UNA AMIGA: No
    54) CHICA IDEAL: no tengo
    55) PREFERIS CONQUISTAR O SER CONQUISTADO: Las 2
    56) COMO TE ACERCÁS A LA CHICA QUE TE GUSTA: Como pueda , pero soy muy torpe y miedoso.
    57) HICISTE ALGUNA LOCURA POR AMOR: si varias , pero nada trascendental
    58) A QUE LE TENES MIEDO: Al fracaso
    59) TENES CÁBALAS: Si , muchas ( Mierda , antes dee estrenar )
    60) UNA TRAVESURA DE LA INFANCIA: Esconderle los aparatos para los dientes a mi Hermana y no decir donde estaban como en 2 días , y eso si queria ...
    61) EN EL COLE ¿ESTUDIOSO O VAGO? estudio lo nesesario , ni más ni menos.
    62) MATERIA FAVORITA: Medios Audiovisuales
    63) TE COPIAS: No , soy muy malo y seguramente me descubririan
    64) UNA PREOCUPACIÓN: quedarme sin afectos
    65) UN DOLOR: La muerte de un buen amigo
    66) UN DESEO: Ser un buen actor
    67) UN BRINDIS: Por las mujeres , jaja
    68) EL MEJOR REGALO QUE HAYAS RECIBIDO: La vida
    69) QUE TE GUSTA REGALAR: Amor
    70) SOS DE AHORRAR O GASTAR: Gastar muuuuchoooo !!!!
    71) EN QUE GASTAS LA PLATA: En estupideces generalemnte y en regalitos y porquerias para comer
    72) UNA IMAGEN PARA CONGELAR: toda mi familia ( Papá, Mamá y Hermanos) Juntos en San Luis Potosi en Mexico
    73) CEÉS EN DIOS: En Dios si , en las Religiones no
    74) QUE LE AGRADECERÍAS: Dejarme desconfiar de el
    75) POR QUÉ LE PEDIRÍAS PERDÓN: Por nada
    76) UN MOMENTO DEL DÍA: el atardecer , cuando hay luz del sol pero ya no hay sombras
    77) QUE ES LA FAMA: Que la gente te conozca en la calle , pero eso no quiere decir qe te reconozcan o te admiren .
    78) UNA DESVANTAJA DE SER FAMOSO: Falta de privacidad
    79) TE INTERESA LO QUE PIENSEN LOS DEMAS: Si , mas o menos
    80) A QUIEN LE PEDIS CONSEJOS: A mis Padres y mo Brody y a mis amigos y a muuucha gente ....
    81) UNA DERROTA: ------------
    82) UN LINDO RECUERDO: México
    83) UN SUEÑO: Ser un buen actor
    84) UNA ASIGNATURA PENDIENTE: Mi viaje de egresados de la primaria en México
    85) UNA PESADILLA: no se , no me acuerdo
    86) EL PEOR PAPELÓN: Huy muuchos , aver ...caerme en el escenario del Rex durante el Pienso en Ti ( año 1999 )
    87) SALIDA IDEAL: A tomar un cafe . el cine y despues lo que pinte
    88) QUE TE GUSTA HACER UNA TARDE DE LLUVIA: Dormir y ver peliculas en casa
    89) UN CABLE A TIERRA: Mi Familia y mis amigos
    90) COMO TE IMAGINAS DENTRO DE 20 AÑOS: No me imagino ni en 5
    91) SI LE TUVIERAS QUE AGRADECER ALGO A ALGUIEN, ¿A QUIEN ELEGIRÍAS? A mi Familia ( Pa , Ma , Bro y Hermana)
    92) TRES COSAS QUE TE HAYA DADO LA PROFESIÓN: Amigos , Adrenalina y Felicidad
    93) TE GUSTA VIAJAR: Si mucho
    94) SI TE REGALAN UN PASAJE Y VOS ELEGIS EL DESTINO, ¿A DONDE IRÍAS?: A Kenia
    95) QUE COSAS TE HACEN ENOJAR: Que me traten mal o no educadamente
    96) QUE TE EMOCIONA: Muchas cosas
    97) COMO TE DEFINIS VOS: Timido , Afectivo y abierto en mi corazon y mi mente
    98) ACTUASTE EN ALGÚN OTRO PROGRAMA ANTES: Si Varios
    99) UN MENSAJE PARA LA GENTE QUE ENTRE A LA PAGINA: Gracias por el apoyo y por las criticas y recuerden que en la vida tienes 2 opciones , traten de elegir la positiva y ser felices siempre . La vida es corta y cuando se termina se termina para siempre , disfrutenla y dejen que el corazon hable y dejen que su alma lo escuche.
    100) UN MENSAJE PARA LA CREADORA DE LA PAGINA: Gracias por tomarte el trabajo de hacer esto , es muy lindo poder tener un punto de encuentro con la gente . Cuidate mucho y de nuevo muchas gracias. Bye !!!
     
  2. marifen's Avatar

    marifen said:

    Default

    1) Όνομα: Φελίπε Κολόμπο 2) Ηλικία: 19 (άσχετο, σήμερα είναι 23) 3) Γενέθλια: 8/1 4) Τόπος γέννησης: Μεξικό 5) Ύψος: 1,67 6) Βάρος: 55 7) Χαιδευτικό: Πίπε 8) Από πόσα μέλη αποτελείται η οικογένειά σου: μαμά (Πατρίσια), μπαμπάς(Χουάν Κάρλος) , αδερφή: Σολ, αδερφός: Φέφε 9) πως γιορτάζεις τα γενέθλια: κάνω μια μικρή συγκέντρωση με φίλους 10) μια αρετή : το να ακούω τους άλλους 11) ένα ελάττωμα: είμαι πολύ ξεροκέφαλος 12) μια αδυναμία: είναι ένα γλυκό τοπικό δεν το ξέρω στα ελληνικά 13) αγαπημένο χρώμα: μπλε 14) αγαπημένο φαγητό: στομάχι πτηνών και μεξικάνικο 15) ένα επιδόρπιο: ρυζόγαλο 16) αναψυκτικό: κόκα κόλα 17) τυχερός αριθμός: 8 18) χόμπι: κιθάρα και φωτογραφία 19) ένα ζώο: ιγκουάνα ή σαλαμάνδρα . Σκύλος και γάτα 20) μία μασκότ: σκύλος ή γάτα 21) αγαπημένο σπορ: φουτμπολ 22) ομάδα: Μπόκα 23) πας στο γήπεδο: λίγο 24) μια μανία: τρώω τα νύχια μου 25) ένα αστείο: τι είναι κίτρινο, τριχωτούλι, μικρό και επικίνδυνο? Ένα κοτοπουλάκι με ένα αεροβόλο 26) λέξη που χρησιμοποιείς συχνά: καλώς 27) ένας ηθοποιός: πολλοί 28) μια ηθοποιός: Νόρμα Αλεχάντρο 29) αγαπημένη ταινία: ο άρχοντας των δαχτυλιδιών 30) είδος ταινίας: όλα 31) Τηλεοπτική σειρά: φιλαράκια 32) ένα είδωλο... 33) συγγραφέας: πολλοί 34) βιβλίο: το χόμπιτ 35) το τελευταίο που διάβασες: γιατί να φιλοσοφείς του Λυοταρντ 36) μουσικό γκρουπ: Led Zeppelin 37) μία σολίστ: Clapton 38) αγαπημένο τραγούδι: έτσι είναι η ζωή , του Ελεφάντε 39) μια εφεύρεση... 40) προτιμόμενη εποχή: άνοιξη 41) αγαπημένο μέρος: σπίτι 42) Θα ζούσες σε άλλη χώρα: ναι σε πολλές αν μπορούσα 43) βουνό ή θάλασσα: βουνό 44) να ξυπνάς νωρίς ή να κοιμάσαι: να κοιμάμαι και πολύ!! 45) αγαπημένος φίλος: φέφε 46) ρούχα: καλοντυμένος αλλά όχι υπερβολικά 47) αγαπημένο άρωμα: aqua di Colvert 48) αγαπημένο αντικείμενο: η κιθάρα μου 49) αδύνατη αγάπη: μμμμ πολλές... 50) τι σε τραβάει σε μια κοπελα: τα μάτια της 51) Ερωτεύτηκες με την πρώτη ματιά: μου άρεσε κάποια πολύ αλλά να ερωτευτώ μου παίρνει χρόνο 52) πιστεύεις στη φιλία ανδρών γυναικών: ναι 53) ερωτεύτηκες ποτέ καμιά φίλη σου: όχι 54) ιδανική γυναίκα: δεν έχω 55) προτιμάς να κατακτάς ή να κατακτιέσαι: και τα δυο 56) πως πλησιάζεις μια κοπέλα: όπως μπορώ αλλά είμαι πολύ αδέξιος και φοβιτσιάρης 57) έκανες καμιά τρέλα για την αγάπη: ναι αλλά τίποτα υπερβολικό 58) τι φοβάσαι: την αποτυχία 59) προσπαθείς να μαντέψεις πράγματα: ναι πολλά ( σκατά, πριν κάνω πρόβα) 60) παιδική ζαβολιά: έκλεβα τα σιδεράκια της αδερφής μπυ και δεν της τα έδινα πριν περάσουν δύο μέρες και αυτό παλι αν ήθελα 61) στο κολέγιο μελετηρός ή τεμπέλης: διαβάζω το όσο πρέπει ούτε περισσότερο ούτε λιγότερο 62) αγαπημένο μάθημα: οπτικοακουστικά μέσα 63) Αντιγράφεις: όχι θα ήμουν πολύ κακός και σίγουρα θα με ανακάλυπταν 64) κάτι που σε ανησυχεί: να μείνω χωρίς στοργή 65) κάτι που σε πονάει: ο θάνατος ενός καλού φιλού 66) μια επιθυμία: ναγίνω καλός ηθοποιός 67) μια πρόποση: στις γυναίκες χα χα 68) το ωραιότερο δώρο που σου έχουν κάνει: η ζωή 69) τι σου αρέσει να δωρίζεις: αγάπη 70) προτιμάς να αποταμιεύεις ή να ξοδεύεις: να ξοδεύω και πολύύύ 71) που ξοδεύεις τα λεφτά: γενικά σε βλακείες και δωράκια και σε αηδίες για φαγητό 72) ένα στιγμιότυπο που εχεις φυλάξει μέσα σου: όλη η οικογένειά μου ενωμένη στο σαν Λουις ντε Ποτόσι στο Μεξικό 73) Πιστεύεις στο ΄Θεό: στο θεό ναι σε θρησκείες όχι 74) γιατί θα Τον ευχαριστούσες: που με αφήνει να αμφιβάλλω για Αυτόν 75) γιατί θα Του ζητούσες συγγνώμη: για τίποτα 76) Μια στιγμή της ημέρας: το σούρουπο, όταν ακόμα υπάρχει το φως του ήλιου αλλά ακόμα δεν υπάρχουν σκιές 77) τι σημαίνει η φήμη: το να σε γνωρίζει ο κόσμος στο δρόμο, αλλά αυτό δε σημαίνει οτι σε θαυμάζουν ή σε θεωρούν αναγνωρισμένο 78) ένα μειονέκτημα του να είσαι διάσημος: απώλεια ιδιωτικής ζωής 79) σε ενδιαφέρει τι σκέφτονται οι άλλοι για σένα: ναι πάνω κάτω 80) σε ποιόν ζητάς συμβουλές: στους γονείς μου, στον αδερφό μου, σε φίλους, σε πολύύύ κόσμο 81) μια ήττα: ... 82) μια γλυκιά ανάμνηση: το Μεξικό 83) ένα όνειρο: να γίνω καλός ηθοποιός 84) μια εκκρεμή εργασία: το ταξίδι αποφοίτησης μου από το δημοτικό στο μεξικό 85) ένας εφιάλτης: δεν ξέρω δε θυμάμαι 86) το χειρότερο ρεζιλίκι: ουιι πολλά για να δούμε που έπεσα στη σκήνη στο θέατρο ΡΕΞ στη διάρκεια του Σε σκέφτομαι το 1999 87) ιδανική έξοδος: το να πιώ ένα καφέ , σινεμά και μετά αυτό που περιέγραψα (που έχει σημασία ?) 88) τι σου αρέσει να κάνεις τα βροχερά απογεύματα: να κοιμάμαι και να βλεπω ταινίες στο σπίτι 89) κάτι που σε κρατάει στη γη: η οικογένειά μου και οι φίλοι μου 90) πως σε φαντάζεσαι σε 20 χρόνια: δε με φαντάζομαι ούτε σε πέντε 91) αν έπρεπε να ευχαριστήσεις κάποιον για κάτι ποιόν θα ευχαριστούσες: την οικογένειά μου 92) τρία πράγματα που σου έδωσε το επάγγελμα: φίλους, αδρεναλίνη και ευτυχία 93) σου αρέσει να ταξιδεύεις: ναι πολύ 94) αν σου χάριζαν ένα εισητήριο και εσύ διάλεγες τον προορισμό που θα πήγαινες: στην Κένυα 95) τι σε κάνει να θυμώνεις: το να μου φέρονται άσχημα ή απολίτιστα 96) τι σε συγκινεί : πολλά πράγματα 97) πως θα όριζες τον εαυτό σου: ντροπαλό, συναισθηματικό και ανοιχτό στην καρδιά και στο μυαλό 98) έπαιξες σε κάποιο πρόγραμμα (τηλεόρασης) παλιότερα: ναι σε ποικίλα 99) ένα μήνυμα για τον κόσμο που μπαίνει στη σελίδα: ευχαριστώ για την υποστήριξη και για τις κριτικές και να θυμάστε οτι στη ζωή έχετε δυο επιλογές, προσπαθείστε να διαλέξετε τη θετική και να είστε πάντα ευτυχισμένοι. Η ζωή είναι μικρή και όταν τελειώνει τελειώνει για πάντα, απολαύστε την και αφήστε την καρδιά να μιλήσει και αφήστε την ψυχή σας να το ακούσει. 100) ένα μήνυμα για τη δημιουργό της σελίδας: ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να το κάνεις αυτό, είναι πολύ όμορφο να μπορείς να έχεις ένα σημείο συνάντησης με τον κόσμο. Να προσέχεις πολύ και πάλι σε ευχαριστώ πολύ. Γειά!!